Adobeovi finansijski rezultati za drugi kvartal 2009
Adobe Systems Incorporated je 16. juna objavio finansijske rezultate ostvarene u drugom kvartalu fiskalne 2009. godine, koji obuhvata razdoblje od 1. marta do 29. maja.
Prema ovim rezultatima, u prvom kvartalu Adobeove fiskalne godine ostvaren je prihod od 704,7 miliona američkih dolara, što je za 20,45 % manje u odnosu na prihod ostvaren u prvom kvartalu fiskalne 2009. godine. Tada je naime prihod iznosio 886,9 miliona američkih dolara. No, to istovremeno, u poređenju s prihodom ostvarenim u prvom kvartalu 2009. godine, kada je prihod iznosio 786,4 miliona američkih dolara, predstavlja smanjenje od 10,39 %.
„Zadovoljni smo ostvarenim maržama i ukupnim prihodom u drugom kvartalu. Nastavljamo da i dalje investiramo u ključne poslove koji će da nam obezbede dugoročan rast prihoda kada se ekonomska situacija stabilizuje“ , izjavio je ovim povodom Shantanu Narayen, predsednik Adobea.
Potpune finansijske rezultate ostvarene u drugom kvartalu 2009. godine kao i komparaciju GAAP rezultata i rezultata koji nisu u skladu sa GAAP-om moguće je pogledati na: http://www.adobe.com/aboutadobe/pressroom/pressreleases/200906/Q209Earnings.html




del.icio.us
Digg
Twitter
Facebook
Pošaljite komentar